Kilka słów o zabytkach Torunia

Toruń jak każde miasto, które liczy sobie już swoje lata ma wiele najróżniejszych zabytków pośród których wymienić wiele kamienic, kościołów i tym podobnych budynków. Dzisiaj przedstawię kilka najważniejszych.

W takim razie zacznijmy od razu od zabytków i może od moich ulubionych czyli od kościołów gotyckich. W Toruniu mamy trzy takie budynki:

  • św. Janów Chrzciciela i Ewangelisty – jest to spora bazylika, bardzo rozpoznawalny element infrastruktury tego miasta. Jest to nic innego jak ceglany kościół wybudowany w okresie średniowiecza.  Od lat miejsce ważniejszych uroczystości miasta.
  • Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Jest to ukończony około 1557 roku kościół, który jest neogotycką budowlą, która wznosi się wysoko ponad Stare Miasto, starsi mieszkańcy Torunia nazywają go kościołem Mariackim.
  • Kościół Świętych Apostołów Jakuba i Filipa w Toruniu, jest to nic innego jak Świątynia wzniesiona na początku 1309 roku, którą budowano do XV stulecia. Warto zaznaczyć, że kościół ten należy do najważniejszych budowli wykonanych z cegły w Toruniu.

Prócz tego znajdziemy wiele innych budowli w tym mieście, które opiszę już przy następnej okazji.